Alçak Yerde Tepecik Kendini Dağ Sanır Kompozisyon

Her insanın kendisine göre birtakım özellikleri vardır. Bu özellikler zaman zaman kişinin diğer insanlardan ayrılmasını sağlar. Bazı kişiler çok başarılıyken bazıları da bir işi orta seviyede yapmaktadır. Ancak kimi zaman bazı insanlar başarılı olmadıkları halde kendilerini çok başarılı sanabilir.

Bir işi en iyi şekilde yapmak o konu hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirir. Bilgi düzeyi ne kadar artarsa o işte elde edilen başarı da o derecede artar. İnsan genellikle yaptığı işi en iyi şekilde yapmaya çalışır ve mesleğinde en çok aranan ve uzmanlaşan kişiler arasına girmek ister. Bu nedenle bir işte başarılı kişilerin olmadığı bir yerde sıradan insanlar kendilerini çok başarılı sanabilir.

Kişi ne kadar bilgili ve başarılı olursa olsun her zaman mütevazı olmaya çalışmalıdır. Çünkü kendisi bir işi çok iyi yapıyor olsa da o işi kendisinden çok daha iyi yapan insanlar çıkacaktır. Bu nedenle en iyi olduğunu iddia ederek burnu havalarda dolaşmak insanı küçük duruma düşürmekten başka bir işe yaramaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir