Adalet Konulu Kompozisyon

Adalet, toplumun huzuru ve refahının sağlanması için gereklidir. İnsanların rahat yaşam sürdürmeleri ve haklarının korunacağını bilmeleri adaletten kaynaklanmaktadır. Dünyanın her yerinde adalet insanların en büyük güvencesidir. Rahat yaşam sürdürerek hayatlarını devam ettirmeleri için adalet arayışında olan insanlardır.

Hayatı boyunca insanlara çeşitli haklar tanınır. Herkesin adale önünde eşit ve suçlara karşı caydırıcı cezaların olmasıdır. Adaletin uygulanması topluma huzuru getirir. Sorunlar aşılabildiği gibi insanlar kendilerini çok rahat hisseder. Adalet kavramı devletin olmazsa olmaz ilkelerinden görülmüştür. Kendilerini savunabileceği mercilerin olması, haksızlıklara karşı direnebilecekleri yer olduğunu düşünmeleridir. Toplum içinde insanların yaşayarak devamlılığın sağlanması için gereklidir. Her insan için adalet toplum sorunlarının önüne geçer.

Her insanın mutlu, huzurlu yaşama ulaşabilmesi için gerekli görülmüştür. İnsanların adaletsiz ortamda yaşam sürdürmediği gibi geleceklerine daima olumsuz bakarlar. Kendi hakkına sahip çıkarak başkalarının haklarına saygı göstermesi toplumların en büyük arzusu olur. Haksızlıklar olduğu zaman çözüme ulaştıracak ve sorunların giderilmesinde etki edecek olandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir