Açlık ve Yoksulluk Sorunlarının Çözümleri

Ülkemizde ve dünyada baş gösteren en temel sorun açlık olmuştur. İnsanlar karınlarını doyurmak için ihtiyaç duydukları besinleri karşılayamaz olmuşlardır. Yoksulluktan dolayı insanlar açlıkla baş başa kalıyor. İnsanların en temel hakkı yaşama hakkıdır. Buda su, yiyecek ve elbiselerden geçer. Bunlar sağlanarak insanların yaşma gereksinimleri karşılanmalıdır.

Yapılacak olan mücadele de herkes birlik beraberlik içerisinde hareket etmesi gerekir. Bu sağlandığı takdirde duyarlı insanlar, devlet ve çeşitli kurum kuruluşların desteği sayesinde gerçekleşir.

Açlığın giderilmesi için ilk önce aş evleri kurulmalıdır. İller de çeşitli bölgelere kurulan aş evlerinde insanlar günün belirli saatlerinde yemek için buraya gelebilirler. Çeşitli faaliyetler halen olsa dahi günümüzde bu maddi kaynaklardan dolayı yetersiz kalıyor.

Yoksulluğun giderilmesi için eli ayağı tutan kişilere iş imkanları sağlanmalı. Bunlar devlet kurumlarında olabilir yada özel kurumlarda yapılabilmektedir. Bunlar karşılandığı takdirde açlık ve yoksulluğun önüne geçmiş oluruz. İnsanlar yoksulluğu aşabilirse açlığı da aşmış olurlar.

Çevremizde yaşadığımız sorunların giderilmesi için duyarsız davranmamalıyız. Bir ülkede adaletsizlik varsa eğer sorunlar kendiliğinden çok daha fazla artmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir