29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kompozisyon

29 Ekim 1923 Cumhuriyetimizin ilan edildiği gündür. Türk milletinin bağımsızlığını ve özgürlüğünü kanıtladığı gün olarak bilinmiştir. İlan edilmesi ile Türk milleti özgürlüğüne kavuşarak Cumhuriyet yönetim biçimini benimsemiştir. İnsanlar arasında statü fark etmeksizin eşitlik, adalet, özgürlük Cumhuriyetin ilanı ile gelmiştir.

Cumhuriyet bayramı olarak her yıl düzenli olarak 29 Ekim’de kutlanmaktadır. Tüm yurtta büyük coşku ile kutlanarak geçmiş yıllar hatırlanır. Türk milleti vatanına bağı olarak hizmetlerine devam etmiştir. Kurulan sistem sayesinde yönetimde olan kişileri halkın kendi özgür iradesi ile seçilmesi sağlanmıştır. Kendilerini yönetecek olan gücü seçme hakkına sahip oldular. Türk milleti vatan sevgisini en derin şekilde yaşamaktadır.

Türk gençlerine emanet edilen vatan topraklarını kanımızın son damlasına kadar korumalıyız. Vatanımızın parçası olup bize emanet edilen topraklara sahip çıkmamız gerekir. Vatan için elimizden gelenleri yaparak hizmette bulunmalıyız. Bu yolda şehit düşen atalarımız anmalıyız onlara saygı göstermemiz gerekmektedir. Yaşasın Cumhuriyet diyerek bize bunu hediye eden atalarımıza sonsuz minnet duygusunu asla yitirmememiz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir