Yanan Bir Alanın Ağaçlandırılması Konusunda Çevre ve Orman Bakanlığına Yazı

Yangından dolayı yanan bir alanın tekrar ağaçlandırılarak kazanılması için Çevre ve Orman Bakanlığına yazı yazacağız. Belirlenen alanın ağaçlandırılması oldukça önemlidir.

Sayın Bakanım,

Sizlere bir konu hakkında maruzatımı bildirmek isterim. Geçen Eylül ayında bizim yukarı ormanlıkta çıkan yangından dolayı bölgedeki ağaçlar kül oldu. Burada sık sık orman yangınları çıkmakta. Ormanlarımız her geçen gün kaybolup gitmekte. Ülkemizin dört yanında çıkan yangınlar doğal mirasımıza zarar vermekte. İnsanların bilinçsizce hareket ederek yangınlara sebep olmaları, değerlerimizi kaybettiriyor. Piknik alanlarında cam kırıkları, atılan sigara izmaritleri, söndürülmeyen ateşler yangınların temel kaynakları. Bu sebeple siz Çevre ve Orman Bakanımızdan yardımlarınızı beklemekteyiz. Bölgemizdeki yangınların önlenmesi için uyarıcı levhaların yapılması. Ormanlık alanlarda çıkan yangınların önlenmesi için bekçilerin yerleştirilmesi. Yanan ormanlık alanların tekrar ağaçlandırılma çalışmaların yapılmasını rica etmekteyiz. Ormanlık alanlarımızın yok olmasıyla birlikte ülkemizin değerlerini korumalıyız. Sadece ormanlık alanlarla kalmamakla beraber boş alanların tekrar yeşillendirilmesini beklemekteyiz. Ağaçlandırma konusunda atılacak adımlar Türk milletine örnek olacaktır.

Yangınların azaltılması için caydırıcı cezalar getirilmesi gerekmektedir. Kasıtlı olarak ve rant elde etmek için çıkartılan yangınların önüne geçilmeli. Yanan araziler ise tekrar yeşillendirilerek doğaya kazandırılmalı. Betonlaşmanın önüne siz Bakanlığımız başta olmak üzere önünde durmanızı rica etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir