Verem Savaş Haftası ile ilgili Yazı

Tıpta tüberküloz adındaki hastalık bulaşıcı olduğundan insanlık için tehlike saçmaktadır. Çağımızın hastalıklarından birisi olarak görülen veremde tedavi önemlidir. Halk arasında “ince hastalık” olarak bilinmektedir. Tedavisi olmasına rağmen öldürücü bulaşıcı hastalıktır.

Verem hastalığına karşı insanların bilinçlenmesi için Verem Savaş Haftası yapılmaktadır. Tüm insanlar uyarılarak gerekli önlemleri alması beklenir. Düzenlenen konferans, toplantı ve basın bildirileri sayesinde veremden korunabilirsiniz. Etkinlikler sayesinde vereme karşı savaş okul çağlarından itibaren başlamalıdır.

Verem öksürme, hapşırma, tükürük, kan yoluyla başkasına bulaşabilir. Vücuda yerleşmesi ile vücutta zaman içinde yayılarak hastalığın belirtilerini gösterir. İlk önce temizlik alanında çeşitli önlemlerin alması hastalığında önüne geçilmesinde yardımcı olur. Aşı olarak verem hastalığına karşı korumada sağlayabiliriz. Hasta kişilerle temas etmekten kaçınmalı, elimizi yıkayarak mikroplardan arınmalıyız.

Daha güzel bir yaşam için verem hastalığından korunmalı, kendimize dikkat ederek devam etmeliyiz. Bulaşıcı hastalık olacağından dolayı gerekli önlemlerin alması gerekir. Bilinçlenerek verem hastalığının önüne geçebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir