Vatanımızı Korumak ve Geliştirmek İçin Neler Yapmalıyız

Doğduğumuz ve büyüdüğümüz toprakları sahiplenmek en önemli görevlerimizdendir. Kültürünü gördüğümüz, örfüyle adetiyle birlikte yaşadığımız, gelenekleri ve görenekleri ile topluma karıştığımız topraklardır. Buğdayı ile karın doyurduğumuz suyuyla susuzluğumuzu giderdiğimiz vatanımıza borcumuz vardır. Bitmeyecek bu borç uğruna vatanımıza sahip çıkmalı, muasır medeniyetler seviyesine taşımalıdır. Bugün Türk ulusunun vatanı varsa atalarımızın mücadeleleri, azmi sonucunda sağlanmıştır. Bizden istedikleri ülkemize sahip çıkarak geliştirilmesidir.

Türk milleti bağımsız kuruldu öyle de deva edecek. Kutsal bayrağımıza sahip çıkmalı, vatan uğruna canlarını veren şehitlerimizi aklımızdan çıkarmamalıyız. En zor şartlar altında kazanılan vatanımızı kaybetmemeliyiz. Her karışı atalarımızdan miras kalmıştır.

Vatan kutsaldır, şehit kanı ile sulanmış, bağımsızlığımızın simgesi haline gelmiştir. Ülkemize faydalı olabileceğimiz her şekilde faydalı olmalıyız. Hizmet etmeli, emek vermeli, toprağımıza sahip çıkarak kendimize yol belirlemeliyiz. Başarılı olduğumuz alanlarda çalışmalı, ülkemizin gelişmesi için çabalamalıyız. Vergimizi düzenli şekilde ödeyerek ülkemize hizmeti devam ettirmeliyiz.

Ülkemizi geliştirmek için durmadan çalışmalıyız. Atamızın ilke ve inkılaplarına saygı göstererek muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için ışığı takip etmeliyiz. Gelişmek ve toplum içinde saygının sağlanması için durmadan çalışmalı, bütünlüğümüzü korumalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir