Vatan Sevgisi Nedir

Vatan sevgisi bir insanın vatanına olan bağlılığından gelir. Vatanı olarak gördüğü toprakların ekmeğini yer, suyunu içer geleceğine yaşam sunar. Vatanını tanıyan kişiler geleceklerinin de bu topraklar üzerinde olacağını bilirler. Yaşamları bulundukları toprak üzerinde devam ettirirken aynı zamanda koruyup kollamak en büyük vazifeleridir. Vatan topraklarının koruyucusu üzerinde yaşayan millet olmaktadır.

Türk milleti tarih boyunca kahramanlıklar ve azimleri ile yol almışlardır. Devamlılık sağlayarak insanların ulaşacağı hedefleri belirlemiştir. Türk milleti için en değerli varlıklarından birisi vatan toprağıdır. Gerektiğinde insanlar bu uğra canlarını severek vermektedir. Vatan topraklarının koruyucusu olan Türk genci her an bu vazifeye hazır şekilde beklemektedir.

Bizde vatan topraklarını koruma adına bu vazifeleri bilerek hareket etmeliyiz. Toprağımıza uzanacak ellere daima mani olmalıyız. Vatanına gönülden bağlı olan kişiler vatan sevgisini en derin şekilde yaşayarak onu ebediyen koruyacak olan kişilerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir