Ülkemizin Tarihi ve Doğal Güzelliklerinin Korunması İçin Neler Yapılmalıdır

İnsanlık tarihi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Geçmişten günümüze kalan kalıntılar en önemli tarihi mirasımızdır. Sahip olduğumuz mirası gelecek nesillere bırakmak ise insanlık görevidir. Geçmişten kalan tarihi ve doğal güzellikler tüm insanlığın görüp şahit olması gereken eserlerdir. Binlerce yıl boyunca Anadolu topraklarında yaşayan Türk milletinin bize mirasıdır. Doğal tarihi güzelliklerimize sahip çıkarak ülkemizin ekonomik ve kültürel değerlerini korumuş oluruz. Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini korumak için yapabileceğimiz sayısız güzellikler vardır.

Tarih bilincine sahip olmalıyız. Geçmişten kalan tarihi ve doğal güzellikleri tanırsak daha çok severiz ve içgüdüsel olarak koruruz.

Ülkemizde bulunan tarihi ve doğal güzellikler geçmişimizin mirasıdır. Sahiplenmeli ve korunmalıyız.

Tarihi eser kaçakçılarına karşı mücadele etmeliyiz. Tarihi eser almamalıyız sadece sergilenmesi için müzelerde yer almalıdır.

Tarihi eserlerin sergilendiği müzelere göstereceğimiz ilgiler eserlerin daha iyi korunmasını sağlar.

Ülkemizdeki doğal güzelliklere sahip çıkmalı, zarar vermemeliyiz ve ziyarete gelen turistlere güzelce anlatmalıyız.

Havayı, suyu ve toprağı kirletmemeliyiz. Doğal güzelliklerimizi koruma altına almak için güzelliklerimize sahip çıkmalıyız.

Çevremizde ağaçlandırma yaparak doğal güzelliklerin artmasını sağlayabiliriz.

Çevre kuruluşlarına maddi ve manevi olarak destek olmalıyız. Doğal güzellikleri koruyup sahip çıkmak için bunu yapmalıyız.

Orman yangınlarına karşı etkin mücadele etmeliyiz.

Tarihi eserlerimizi korumak için ceza sistemlerini ağırlaştırmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.