Tırnak Yemenin Zararları

Tırnak yeme alışkanlığı küçük yaşta ortaya çıkarak çocuklar için zararlı alışkanlıklardan biridir. Küçük yaşlarda başlanması sonucunda ileri yaşlarda telafisi olmayacak hastalıklara neden olabilir. Tırnak yemek içinde bulunan parazit ve mikropları vücudumuza almamız demektir. Kalbi etkileyen çeşitli zararlı alışkanlıklara da sebep olabilmektedir. Diş hastalıklarında parazit gibi mikrobik rahatsızlıklara da sebep olabilir. Kalbi etkileyen kalıtımsal hastalıkların en başlıca nedenlerinden biridir.

Uzman Dr. Fatih Gök tarafından çocukların yüzde 33’ünde görülen durum olduğu açıklanmıştır. Hastalığın önüne geçilmediği takdirde diş hastalıklarına, parazit gibi mikropların kalp sağlığını tehdit edebileceği yönde açıklamalarda bulundu.

Tırnak Yemek Güvensizlik Belirtisi

Tırnak yiyen çocukların özgüven eksikliği olduğu görülmüştür. Kendi başarısını hissetmeyecek durumda olarak geride kaldığı bilinmektedir. Aile içinde otoriterliğin çocuğun güvenini zedelediği düşünülmektedir. Aileni ihtiyaca yönelik çocuğa yeteri kadar sevgi, saygı göstermeleri gerektiğidir. Aile davranışlarını değiştirmediği takdirde çocukta alışkanlıklarını değiştirmeyecektir. Çocuğun kendisini başarılı hissetmesi, özgüvenini geri kazandığı zaman ihtiyaçları karşılanmış halde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir