Tanımadığımız İnsanlara Nasıl Davranmalıyız

Hayatımızın her alanında karşımıza tanımadığımız insanlar çıkar. Önyargılı olmadan insanlara yaklaşmamız gerektiğini bilmeliyiz. İletişim halinde olmamız gerekirse doğru şekilde yaklaşım göstermeli.

Karşımızdaki insanın bize nasıl davranmasını istiyorsak o şekilde davranmalıyız. Bize en yakın olan arkadaşımız olacaktır. Kimi insanlar yabancı olmasına rağmen onları kendimize yakın hissederiz. Tanımak önemli olarak kendimizi rahat hissetmemiz mümkündür. Yabancı insanlara karşı mesafeli davrandığımız zamanlarda olmaktadır. Tanımadığımız insanlara karşı davranışlarımızı düzene koymamız gerekmektedir.

Her ihtimale karşı mesafemizi korumalıyız. Yabancı insanların hakkımızdaki düşünceleri bilemeyiz. Yabancı kişiler konuşmak istediğinde mutlaka mesafeli olmalıyız. Samimiyet gösterilmesine rağmen mesafeli olmak önemlidir. Bizi bir yere götürmek isterler ya da davette bulunurlarsa mutlaka uzak durmalıyız. Yabancı insanlara telefonumuzu, evimizin adresini gibi hiçbir şey vermememiz gerekir. Böyle durumlarla karşı karşıya kaldığımızda eve geldiğimizde ev halkını bilgilendirmemiz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir