Su Neden Tükenir

Suyumuzun tükenmesinin en başlıca sebebi insanların bilinçsiz şekilde israf ederek su kaynaklarını kullanmasıdır. İnsanlar bilinçsiz ve cahil kaldıklarından dolayı su tasarrufu hakkında herhangi bir bilgiye sahip değillerdir. İsraf ederek, tasarruf gereği duymanda harcamaları etkiliyor.

Günümüzde gelişen teknoloji sanayileşme ve üretimi arttırmıştır. Gerek olarak su kullanılmasından dolayı temiz su kaynaklarımız bu durumdan etkilenmektedir. Fabrika ve sanayi alanında kullanılan su miktarı çok büyük miktarlarda oluyor.

Dünya nüfusunun artış göstermesinden dolayı insanların su ihtiyaçları da artıyor. Temiz su kaynaklarını içme suyu, temizlik, yemek yapımı gibi çeşitli alanlarda kullanmaya devam ediyorlar.

Sera gazının etkisi sonucunda dünya genelinde küresel ısınma kendisini gösteriyor. Temiz su kaynakları sıcaklıktan dolayı buharlaşarak kuruyor. Kutuplardaki buzulların erimesi ile birlikte denizlerin yükseklik seviyesini arttırmaktadır.

Suyun israf edilmesi her geçen gün biraz daha artmasından dolayı gelecek yüzyıl içinde büyük sıkıntılar bekliyor. İnsanlık için tehlike çanlarının çalmasından dolayı bazı ülkeler temiz su kaynağı bulamadıklarından dolayı deniz suyunu arıtarak kullanmaya devam ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir