Steam Nedir? Ne işe Yarar?

Oyunları artık internet üzerinden kiralayarak veya satın alarak oynamanıza imkan sunan oyun platformudur. Valve Corporation tarafından tasarlanan, dijital dağıtım, dijital hak yönetimi ve çoklu oyuncu iletişim platformu olmaktadır. PC platformu için satın alabileceğiniz çeşitli oyunlar burada bulunur. Size muhteşem bir alt yapı sunarak oyuncuları inceleme, yorumları okuyabilme hatta beta serverda ücretsiz oynama imkanı sunuyor. Satın alacağınız oyunlara erişmek için sadece steam hesabınıza bağlanmanız yeterli olmaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde internet bağlantınız olduğu sürece oynamanıza imkan sunar.

Steam oyun platformundan satın aldığınız oyunların takasına da imkan veriyor. Aldığınız oyunları bir arkadaşınızla paylaşabilir, takas yapabilirsiniz. Oyunların dijital haklarını satın almanız istediğiniz yerde oynamanızı da sağlamaktadır. Rahatlıkla severek oynayabileceğiniz oyun size kolaylık sağlayacaktır. İnternet ortamında bir çok yapımcının ve oyun firmalarının oyunlarını kişilere ulaştırmak için dağıtımcı oldukları firmadır. Henüz yapım aşamasındaki oyunlara ulaşabilir, istediğiniz zaman internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Steam üyeliği ücretsiz olmaktadır, bilgisayarınıza Steam programını kendi sitesinden yükleyerek kullanabilirsiniz. Ardından açacağınız hesap sayesinde internet üzerinden oyunlarınıza erişmeniz mümkün olacaktır. Ücretsiz beta oyunları da aynı zamanda indirebilirsiniz. Bir çok oyun yaz aylarında sezon indirimine girerek daha uygun fiyata sahip olmanıza imkan tanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.