Sizce Haberleşmenin Çok Hızlı Olması İnsanlar İçin Neden Önemlidir

Haberleşme en başta insanların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olmuştur. Çeşitli konularda sorunların çözümü ve aklımızdaki soruların giderilmesi için haberleşmeye büyük önem verdik. İnsanlar haberleşerek çeşitli çalışmalarını sürdürür yaşamlarını devam ettirirler.

İnsanlar yaşamları boyunca haberleşmek için çeşitli yöntemler kullanmıştır. Bazen bir haber verirken bazen de bir dönüm noktası olacak sözleri taşır. İnsanlar yaşamlarında kısa zamanda buluş elde edememiştir. Gelişim için uzun yıllar almış ancak Thomas Edison tarafından telefon icat edilene kadar. Telgraf gibi haberleşme yöntemleri kullanıldı ama yetersiz kalmıştır. İnsanlar düşüncelerini tam olarak aktaramadıklarından dolayı sıkıntı yaşar olmuşlardır. Üretilen teknolojik ürünler insanların ihtiyaçlarını karşılayarak giderlerini oluşturmuştur.

Hızlı haberleşme insanların içinde bulunduğu zor durumdan kurtararak hayat kurtarabilir. Verilecek tek bir haber savaşları son bulduracağı gibi savaşlarda çıkarabilir. Eski yıllarda geciken haberlerden dolayı insanlar suçsuz yere hapis yatmış kimileri de asılmıştır. Kararın makama ulaşması bazen aylar dahi sürebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir