Sigaranın Zararları İle İlgili Sloganlar

Sigara kullanmak sağlığa zararlıdır. Her ne kadar tütün mamulü satılmasına izin verilse dahi biz kendimiz dikkat etmeliyiz. Sigaranın sağlığa zararlı olduğunu düşünerek öyle karar vermeliyiz. Bağımlılık oluşturarak insan sağlığını etkiler, hastalıklara sebebiyet verir. Bir çok hastalığın sebebi sigara tüketiminden kaynaklanmaktadır.

Sigaranın belli başlı sebep olduğu en yaygın hastalık kanserdir. Sigaranın kanseri tetiklediği insanların sağlığını etkilediği bir gerçektir. Uzun süreli sigara tüketen insanlar kanser gibi riskli hastalıklara yakalanmaktadır. Sigara tüketimi aynı zamanda çevresindeki kişileri de olumsuz etkilemektedir. Pasif içicilikten dolayı çevremizdeki kişilerde etkilenmektedir.

Sigara sağlığa zarar olduğu gibi insanın sosyal ilişkilerini de olumsuz etkiler. Ailesini, akraba ilişkilerini, toplumsal ilişkilerini, bütçesine vereceği zararlarda vardır. Tek bir kişinin sigara içmesi bir çok kişinin hayatını etkilediğini görebiliriz. Sigaranın zararlarını göz önünde bulundurarak kendimizi ona göre şekillendirmemiz gerekmektedir.

Sigaranın zararları ile ilgili sloganlar

Sigara içmek bütçeye zarardır.

Sigara içmek sağlığa zarar verir.

Geleceğinizi düşünüyorsanız sigaradan uzak durun.

Sigara kanserin anasıdır.

Sigara bağımlılık ve karanlıktır.

Sigaradan kurtul, hayatını yaşa.

Sağlıklı yaşam için sigaradan uzak dur.

Unutma sigara sadece sana değil sevdiklerine de zarar verir.

Duman hava sahası için el ele vermeli.

Sigaradan kurtul hayatını yaşa.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir