Sevgi Olmasaydı Ne Olurdu Kısa Yazı

İnsanların ve diğer tüm canlılarda olan özelliklerden biri sevgidir. İnsanlara özgü olmayan duyguyu tüm canlılar yaşamaktadır. Sevgi insanlara kattığı değerler toplumu daha düzenli hale getirmektedir.

Sevgi bütün dünyaya merhamet, hoşgörü, anlayış, yardımseverlik gibi duygular dağıtır. Sevginin olduğu yerde güzellikler yetişir. Sevgi ile yetişmiş toplumlar saydığımız bütün özelliklere sahip olurlar. İnsanı insan yapan özelliklerden sadece biri sevgidir. Birbirimize yaklaşır, tanır ve anlamaya yardımcı olur. Sevginin olduğu yerde insanlar kötülükten uzak dururlar. Dünyada barışın olması içinde insanların sevgiye olan bağlılıkları da fazla olmalıdır. Sadece insanlar olarakta görmemeliyiz, hayvanlarda sever sevgi gösterir. Sahibi ile oynamayı seven bir köpeğin sevgisi düşünülebilir. Sevgi insanları birbirine yaklaştıran kutsal değerdir.

Sevgi küresel sorunların önüne geçebilecek tek güçtür. Sevgisizlik insanı insanlıktan çıkarır. Tüm dünyada yayılan sevgi inşaların yardımlaşmasına birbirine göz kulak olmasına vesile olur. Seven insanlar dünyaya bambaşka bakar. Çevresindeki insanlara sevgisini içten içe gösterir. Herkese güzel davranışlar gösterir, örnek olur, insanlara yardımcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.