Reytinglerin Diziler Üzerindeki Etkisi

Diziler üzerinde etkisi olan konulardan birisi daima reytingler olur. Bir dizinin geleceğini ve kaderini belirlediği gibi yayınlanan kanalında kalite oranını göstermektedir. Başarılı yapımlara imza atan kanal ile izlenme seviyesi %1 olan bir kanalın başarısız olduğu gösterilebilir. Oyuncuların dizilerde reyting almaması durumunda başarısız olarak nitelendirebilirler. Sorun yapımcılar mı yoksa senaristler mi burada bir çıkmaz içerisinde kalınabilir. Bir dizi setinde neredeyse 50 kişiye yakın birey evine ekmek götürüp hayat kalitesini yükseltmeye çalışıyor olabilir. Günümüzde dizilerin daha çok şiddete yönelik olup dikkat çekmesi yapımcıların düşüncelerini o yöne çekmiştir. Devamlı olarak bu yönde dizilerin tutulduğunu göz önünde bulundurulacak olursak yeni dizilerde o tür olmakta.

Dizilerin kaderi neden reyting? İzlenen diziler reytingleri ile değer kazanır onların seviyesini gösterdiği gibi kaliteli bir dizinin Tv kanalı için oldukça para kazandırdığı söylenebilir. Sponsorlu reklamlar herkesi memnun ettiği gibi kazançta sağlamaktadır. İnsanların dikkatini çeken hususta dizilerde gösterilen oyuncuların ünü olmuştur. Sevilen iki üç isim bir dizide buluştuğunda hayranları ile birlikte kaliteli bir dizide ortaya çıkabilir.

Kanallar ve Diziler Kanallar ve reytingleri ön plana çıkarttığınız zaman aklınıza gelecek olan yukarıdaki saydıklarımız olacaktır. Elbette hayır bir dizinin kaderini aynı zamanda kanal ilgilendirir. Her ne kadar kaliteli bir dizi olsa da tanınmamış bir kanalda yayın aldığı zaman bir çok insanın dikkatini üzerine çekmeyebilir. Önemli kanallardan yer aldığını varsayacak olursa bu da onun büyük bir izlenim sağladığını görebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.