Polis Haftasının Önemi

Polislerin önemi tartışılamaz bir konu olsa gerek. Polislerimiz görev başında olmasaydı bugün kaçakçılar, katiller, hırsızlar gibi bir çok suçlu sokaklarda elini kolunu sallayarak dolaşırdı. Korku devleti kurulmuş olup insanlar dışarıya çıkmaya dahi korkardı. Bir çok anlaşmazlık ve sorunlar çözülmediği gibi insanlar sorunları çözmek için kendi önlemlerini alırlardı. Toplumdaki kargaşa her geçen gün büyüyerek birbirlerini vuran, yaralayan insanları görürdük. Evimizde rahat ve güvenle uyuyamadığımız kesin olacaktır.

Her yıl düzenli olarak polislerin önemi ve değerini anlamak için 10 Nisan tarihinde kutlamalar yapılmaktadır. Polis teşkilatımız 10 Nisan 1845 yılında temelleri atılarak insanlara hizmet vermeye başlamıştır. Polisler toplum kurallarının dostu, ihlal edenlerinin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Ufak sorunlarımızda dahi adaletin ayağımıza geldiği bir ülkede yaşamaktayız. En küçük anlaşmazlıklarımızı polisler tarafından korumaktayız.

Polis haftasında şiirler, yazılar, gösteriler gibi etkinlikler yapılarak polislerin toplum için olan ihtiyacını anlar ve değerlerini çok daha iyi biliriz. Toplumun gelişimi ve düzeni için polislere ihtiyaç oldu ve olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir