Paketlenmiş Ürünlerdeki Katkı Maddelerinin Sağlığımıza Etkileri

Paketlenmiş Ürünlere Katılan Katkı Maddelerinin Etkileri, Paketlenmiş Ürünlerdeki Katkı Maddelerinin Sağlığımıza Etkisi katılanlar doğru şekilde olduğu sürece besinler uzun süre korunurken dikkatsizlikle katılan maddeler insanlara zarar vermektedir.

Paketlenen ürünlere ilaveden katılan ürünler onların uzun süre boyunca saklanmasına olanak sağlıyorlar. Bozulmalarını önledikleri gibi gıdaların raf ömürleri uzamış olur. Doğru şekilde paketlendiğinde ilk günkü kadar tazeliğini koruyabiliyorlar bunlara Gıda Katkı Maddeleri denmektedir.

GKM bilinçli bir şekilde kullanımı ile birlikte koşulların uygun bir şekilde oluşmasını sağlamaktadır. Yiyecek ve içeceklerin içine karışımı ile birlikte besin değerlerine zarar vermemelidir. Gıdaların içinde vitamin ve minarelerin bulunması ile birlikte karışımda bunları tahrip etmemelidir.

Katılması düşünülen maddeler ile birlikte özelliklerinin bilgileri de üzerlerinde yer alması gerekmektedir. Katılan maddelerin analizi yapılmalı güvenilir olduğu takdirde raf ömürlerinin uzatılması için kullanılmalıdır.

Katılan maddelerin açık olarak isimleri ve etiketleri belirtilmeli.
Katkı maddeler bozukluğuna neden olmamalıdır.
Gıdalarda özellikle çocuk mamalarına katılan maddelere çok daha dikkat edilmesi gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir