Organ Bağışının Önemi

Organ bağışı ile bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Bu sizin içinde geçerli olduğunu asla unutmayın. Organa ne zaman ihtiyacınız olacağını asla bilemezsiniz. İnsanlar arasında fedakarlık zamanı olarak bilinir. Bitkisel hayata giren ve öleceği kesinleşmiş kişiler yapacağı bağışlar ile onlarca hayat kurtarabilir.

Bağış sizin ölümle yüzleşirken organlarınızın hayat verecek kişilere verilmesidir. Organ ihtiyacından dolayı on binlerce kişi bugün hayatına devam edemeden yaşıyorlar. İhtiyaçları doğrultusunda organ bağışında bulunacak kişilerden haber beklemektedir. Organ bağışından dolayı ihtiyaç sahipleri tekrar topluma kazandırarak onlarda vefatı zamanında bağış yapabilirler.

Organ bağışında dokuların uyuşması durumundan nakli yapılabilmektedir. Ülkemizde organ bağışına yeterince ilgi gösterilmediğinden dolayı insanlar beklentilerini karşılayamıyorlar. Bugün sizin bağışlayacağınız organ hayat kurtarırken yarın onun bağışlayacağı eşinizin ve oğlunuzun hayatını kurtaracaktır. Bağış yapacak olan kişiler hastanelere bunu daha önceden belirtebilir veya yakınlarına söyleyerek ihtiyaç zamanında bağışı gerçekleşir. Organ bağışı hayırlı davranışlardan dolarak insanları geleceğe hazırlar.

Fedakarlık zamanı olduğundan dolayı bugün siz yapmazsanız yerinize kim yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir