Onur Belgesi Nasıl Alınır? Kimlere Verilir

Onur belgesi, ilköğretim ve lise eğitimi alan öğrencilerin üstün başarı göstermeleri sonucunda okul idaresi tarafından kendilerine verilen belgedir. Onur belgesi almak öğrenciler için onur verici anlardan biridir. Okul idaresi ve ailesi tarafından tebrik edilerek başarısının devamı dilenir. Takdir ve teşekkür almaktan daha zordur. Onur belgesini almaya hak kazanmak için notlarınız dışında okul içi ve dışı davranışlarınız, etkinliklere katılımlar, bölgesel yarışmalarda başarı elde etmek gerekir. Okulu onurlandıran kişilere verilen belgedir.

Onur belgesi okul müdürü tarafından belirlenen öğrencilere verilmektedir. Derslerinde başarılı olmak başta gelir. Bölgesel yarışmalarda gösterdiği başarı, etkinlikler ve okul içi ve dışında düzenlenen yarışmalarda başarı göstermelidir. Okulu gururlandıracak her davranış onur belgesine yaklaştırır. Organizasyonlarda kilit rol oynamakta önemlidir. Planlama ve proje gibi organizasyonları yöneten kişiler okul idaresi tarafından takdir edilir.

Onur belgesi almak için okul birincisi olmanıza gerek yoktur. Takdir ve teşekkür notlara göre verilse dahi bunlardan hiç birini almadan onur belgesin sahip olabilirsiniz. Onur belgesi başarılı, girişimci, yaratıcı, üretken, planlı ve disiplinli kişilere verilmektedir. Öğrenciler özellikle okul hayatında pasif kalmamalı her şeyde önde olmalılar. Düzenlenecek etkinliklerde dahi okuyacağınız bir şiir onur belgesine giden yolu aralayabilir.

Hem derslerde hem sosyal aktivitelerde başarı kazanan öğrenciler ise üstün başarı belgesi almaya hak kazanırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir