Okula Neden Gitmeliyiz

Evimiz eğitim ve öğretimin ilk başladığı yer okul ise becerilerimize göre meslek sahibi olmamızı sağlar. Evimizden daha çok okul ortamında zaman geçirir, yeni bilgiler öğrenerek en başta cahillikten kurtuluruz. Kendimizi keşfetmemize yardımcı olduğumu gibi ileriyi görürüz. Öğrendiğimiz bilgiler bize yol gösterir, karar vermemizde yardımcı olmaktadır. Okul hayatı olmadan doğru düzgün bir meslek sahibi bile olamayız. Günümüzde modern eğitim sayesinde öğrenimi çok daha kolay şekilde yaparız. Bilgi sahibi olarak kendimizi geliştirmemiz de mümkün hale gelir.

Gelecekte güzel bir yaşam sürdürebilmek içinde gereklidir. Kendimizi tanıdıktan sonra çok daha rahat güzel yaşam sürdürebilir olacağız. Amelelik yapmaktansa altın bileziğimiz olan mesleğimizi yaparız. İşimizi gücümüzü doğru şekilde yaparak bilgi sahibi olabiliriz. İnsanların eğitimi çok önemlidir. Bilginin bize kattıkları ile insanlara yardım edebiliriz. Güzel bir yaşama sahip olmayı kim istemez ki bunun için en başta okula gitmeliyiz. Ailemize ve topluma yararlı olacak şekilde çalışmak gerekir.

Okul bizim için çok değerlidir. Başkalarının duygu ve düşüncelerini anlamamıza da yardımcıdır. İyiyi kötüden doğruyu yanlıştan ayırt ederiz. Yaşamımızda karşımıza çıkacak engelleri aşmanın yolunu da öğreniriz. Karar verebilme, çözüm bulma yeteneğimiz artar. Ülkemize çeşitli şekillerde katkımız da olur. Güzel bir gelecek için gerek canımızı severek veririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.