Okula Gidip Gelirken Karşılaştığımız Kişilerle Yaşadığımız Sorunlar

Okul yolunda başımıza gelmeyen kalmaz. Bunların başında trafikte sorumsuzca hareket eden şoförler, sokaklarda işsiz güçsüz olan serseriler, kız öğrencilere askıntılık yapan serseriler bunların hepsi okulda karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Öğrenciler için güvenli yolların yapılmaması markete veya bakkala giderken kazaların oluşmasına neden oluyor. Karşıdan karşıya geçmek oldukça riskli olduğu için nöbetçi öğretmenler dışarıya çıkılmasını genellikle yasaklamaktadır.

Okul yolunda kız öğrencilerin yaşadıkları oldukça fazla olması onların kendilerine olan güveni kaybetmelerine sebep oluyor. Eğitim hayatında başarıya ulaşmak isterken yaşadıkları onların heveslerini kaçırmaktadır. Derslerine odaklanamadıklarından dolayı başarısızlıklarla sonuçladığı aşikar. Okulları kendilerine mesken edinen satıcılar ve çeteler öğrencilerin emniyetine zarar vermektedir. Gençlerin yaşamını olumsuz etkilediği gibi kötü alışkanlıklarla tanışmalarındaki en büyük sebeplerden olmaktadır.

Yaşanan sorunların giderilmesi için emniyet güçleri tarafından devamlı olarak okulların önü kontrol edilip temizlenmesi gerekmektedir. Öğrencilerin yol boyunca güvenliğini sağlanarak eğitim öğretim hayatında başarıya ulaşmalarını sağlamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir