Okul Bahçesinde Oynanan Çocuk Oyunları Nelerdir

Okul Bahçesinde Oynanan Oyunlar, Çocuk Oyunları Nelerdir öğrencilerin birlikte oynayabileceği çocuk oyunları olmaktadır. Oynarken çok eğlenerek birbirleri ile arkadaşlık bağları güçlenecektir.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin okul bahçelerinde oynadıkları bir takım çocuk oyunları vardır. Bunları oynayarak çocukların hayal güçlerinin geliştirilmesi sağlandığı gibi zamanı doğru değerlendirmiş olarak kabul edilirler. Öğretmenlerin oyunları öğretmek için öğrencilere eşlik edildiği bilinmektedir.

Mendil Düşürme Oyunu
Öğrenciler bir daire halinde toplanır dizlerinin üzerine otururlar. Elinde mendil olan oyuncu herkesin arkasında dolaşırken şarkı söyler sonra mendili birisinin arkasına bırakarak dairenin etrafını bir kez dolaşarak onu bulmaya çalışır. Bulduğu zaman mendil ile vurarak oyun biter.

Ebelemece
Öğrenciler bir araya toplanarak belirli bir alan seçerler. Alanın dışına çıkmak yasak olup ebelemece oynarlar dokunduğu kişi ebe olmaktadır.

Yakar Top
Öğrenciler arasında iki grup oluşturulur bunlardan birisi ortada olur diğerleri ise yüz yüze gelerek birbirlerine top atarlar. Top oyunculara değdiği zaman oyuncular yanar ama yere değmeden tutarlarsa bir can hakkı sahibi olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir