Mustafa Kemal Atatürk Nerede Öldü

Atatürk Nerede Öldü, Atatürk Ne Zaman Nerede Ölmüştür

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olduğu gibi aynı zamanda önemli devlet adamlarından birisidir. Verdiği mücadele ile birlikte Türk milleti gözünde kahraman olup kurtuluş savaşında komutanlık eğer büyüğümüzdür. Milyonlarca insanın kalbinde sevgi ile yaşayacak insanlardan. Hayatımızda olmasaydı Osmanlı devleti dış kuvvetlerin kontrolü altında olup Arap ülkelerinden farkımız olmazdı. Doğumu ile birlikte Türk milletinin azmi de bir araya gelerek Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağladılar.

Atatürk 10 Kasım 1938 gününde Perşembe sabahına denk gelip saat 9’a 5 gece olduğunda İstanbul’daki Dolmabahçe Sarayında gözlerini sonsuzluğa doğru yummuştur. Kendisini sevgi ve saygı içersinde anmaktayız. Uzun ömürlü ve bolca dinleniyordur tüm temennimiz olmaktadır.

Her yıl 10 Kasım 1938 yılında ulusal yas ilan edilip bayraklar yarıya indirilir. Atatürk için böyle kutsal bir günde insanlar sevgi ve saygı ile anıp yakın geçmişizi hatırlarlar. Türk insanı için bu tarihler önemli bir yere sahip olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir