Mevsim Değişikliğinin Evimizdeki Yaşama Etkileri Nelerdir

Mevsimler fark edilmese dahi evimizde her şeyi baştan sona değiştiriyor. Dünyanın dönüşü ile hareketleri doğrultusunda mevsimlerde değişiklik meydana geliyor. Giyim, beslenme, yaşam alanlarında baştan sonra farklılık olur.

Türkiye konum bakımından bir yıl içersinde dört mevsimi yaşıyor. İlkbahar, yaz, sonbahar, kış gibi mevsimler yoğun şekilde geçerek hakkını veriyor. Mevsimlerin değişikliği evimizde değişiklik oluşmasını sağlıyor.

Mevsimler ile birlikte her şey değişmeye başlar. Evimizdeki yemekler kış ile yaz aynı olmuyor. Kışın daha yağlı ve karbonhidratlı yerken yazın hafif ve sulu şeyler tüketmekteyiz. Giyimde kışın sıkı kalın elbiseler tercih ederken yaz olunca tişört giymek dahi yeterli oluyor. Soba yakarken yerine klima yada vantilatörü açarak serinleriz. Mevsimler baştan sonra hayatımızı değiştiriyor.

Mevsimlerin değişikliği hastalanmaları da beraberinde getiriyor. Yaz aylarında hastalanmazken kışın soğuğun etkisinden dolayı grip, solunum yolu hastalıkları, nezle gibi hastalıklar görülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir