Maddi İmkansızlık Nedir

Maddi imkansızlık denilince aklımıza ilk gelecek olan insanların sahip olduklarının yaşamlarını sürdürmelerine yetmemesi olacaktır. Kazanılan para maddi olarak kişilere yetmediği gibi sağlık, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaz. Hayatları kısıtlı olan insanlar için daha çok kullanılan sözdür. İnsanlar sahip oldukları paraları yeterince elinde tutamadıkları gibi kaybetmelerine sebep olmaktadır.

Sosyal statü olarak en alt düzeyde kabul edilirler. Genelde ihtiyaçlarını karşılamak adına maddi imkansızlık çekerek zorlanırlar. İnsanlar maddi bakımdan kendi özgürlüklerini sağlamaları adına paralarına sahip çıkmaları gerekecektir. Maddi anlamda yaşanılan sıkıntılar bütçeleri olumsuz yönde etkileyen unsurlardan olmaktadır. Bütçenin yetersiz kalması durumunda genelde karşılaşılan sorunlardan görülmektedir.

Ülkemizde maddi imkansızlıklardan dolayı yeteri kadar beslenemeyen ailelerin sayısı oldukça çoktur. Genelde asgari ücret manasında çalışarak açlık sınırının altında yaşayarak ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Yaşamak ve kazanmak adına bir çok kez çalışırlar ve başarıya ulaşmaya çalışırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir