Küresel Isınma İlk Ne Zaman Başladı

Küresel ısınma global bir sorun olarak tüm dünyaya etki etmektedir. İnsanların çevrelerini hor kullanmaları sonucunda küresel ısınma sorunu ortaya çıkmaya başlamıştır. Isınmanın yanı sıra soğukluklarında ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Atmosfere salınan sera gazlarının, atmosferin yapısını bozarak güneş ışınlarının yeryüzüne çarptığı zaman ısınmaya sebep olmaktadır. Yeryüzünün sıcaklığı artması doğanında dengesinin bozulmasına sebep olur. Kutup bölgelerinde buzullarda yaşanan erimeler yaşayan canlıların yaşamını olumsuz etkiler. Eriyen buz kütleleri deniz seviyesinin yükselmesine sebep olarak kimi bölgelerin su altında kalma riski oluşturmaktadır.

Küresel ısınma ilk olarak 50 yıl öncesinde gözlemlenebilir derecede ilerleme göstermiştir. 1850 yılında -60’larda küresel ısınma ortaya çıkmış olması tam olarak ne zaman buzullarda erime meydana geldiğini bilemez olduk. Küresel ısınma ölçülebilir dereceye ulaştığı zamandan itibaren her yıl artarak devamlılık göstermiştir.

Canlıların neslini tehlikeye soktuğu gibi bir çok nesli tükenen hayvan ve bitkiler bulunmakta. Çevremiz sahip olduğu doğal özellikleri kaybederek artık insanlığa katkısı olmayacak hale gelmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir