Kullanılabilirlik Bakımından Çevreye En Az Zarar Veren Enerji Kaynağı Hangisidir

Kullanılabilir olduğu gibi çevremize en az zarar veren enerji kaynakları aynı zamanda çevre dostu olurlar. Çevre dostu enerji kaynaklarının kullanımı dünyanın geleceğini koruyacaktır. Dünya her geçen gün yaşlandığı gibi zarar görmektedir. Temiz enerji ise korumasına yardımcı olur. Dünya sağlıklı şekilde yaşaması için temiz tutulmalı en çok kullanılan enerji kaynakları da korunmalı.

Enerji kaynakları arasında çevresine en az zarar veren kaynaklar jeotermal enerji, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, su gücü enerjisidir.

Jeotermal Enerji: Yeraltından çıkartılan sıcak suyun kullanımı ile elde edilen enerji türüdür.

Rüzgar Enerjisi: Rüzgarın esmesi ile birlikte türbinlerin dönmesini sağlayarak elde edilen çevre dostu enerji kaynağıdır.

Güneş Enerjisi: Güneşten gelen ışınları en güzel şekilde alan bölgelere kurulan paneller sayesinde enerji emilir. Güneş enerjisi depolanabilir olmadığından dolayı tüketilmesi gerekmektedir. Yüksek sıcaklıklara sahip bölgeler uygun alan olarak seçilir. Çevre dostu olduğu gibi temiz enerji kaynağıdır.

Su Gücü: Suyun akış gücü sayesinde türbinleri döndürerek elde edilen enerjidir. Hidroelektrik santrallerde daha çok kullanılır. Üretilen enerji kaynağı çevremizi temiz tutmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir