Komşu Neden Önemlidir

Yaşadığımız apartman ya da yerde kocaman bir aile sayılırız. Birbirinden farklı karaktere ve kişiliklere sahip huysuz, geçimsiz, iyi niyetli, güler yüzlü, hoşgörülü insanlarla yaşarız. Her ne kadar farklı olsakta ortak noktalarımızda bulunur.

Acil bir durum olduğu zaman ilk kapısını çaldığımız komşumuz olur. Türk milletinde yardımseverlik hat safhadadır. İnsanlara yardım etmenin iyiliği üzerimizde olduğu müddetçe komşumuza sahip çıkar yardımcı oluruz. Zorda olduğu zaman yardım elimizi uzatmaktan çekinmeyiz. Her zaman birbirimizin yanında olduğumuz gibi eksikliklerimizi gidermek için uğraşırız.

İyi niyetli ve vefalı komşularımızın yanında kendimizi güvende hissederiz. Bazen evde yalnız olduğumuzda apartmanda birilerinin olması huzurlu hissettirir. Bir şey olursa eğer çağırabileceğimiz yardımımıza koşabilecek insanlarda vardır. Gecenin bir yarısı olsa dahi bizi kızları oğulları gibi sevebilecek insanlardır. Eksikliğimizde bize destek çıkacak insanları tanımış oluruz. Ailemizin yanı sıra komşularımızın desteği de önemlidir. Her zaman ilişkimizi iyi tutarak komşuluk değerlerimizi kuvvetlendirmeliyiz. Özel günlerde birbirimizi hatırlayarak onlarla beraber ne kadar mutlu olduğumuzu hissettirmemiz gerekmektedir. Duygular her zaman karşılıklıdır iyi davrandığımız müddetçe iyi davranacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir