Kızılay Haftası İle İlgili Yazı

Kızılay, ülkemizde yardım kuruluşu olarak kurulan başta ülkemiz olmak üzere dünya genelinde savaşta, barışta, doğal afetlerde, kara günlerde halkın yanında olan yardım kuruluşudur. Halkın yaralarını sardığı gibi mağdur olmalarının önüne geçerek onlara aş, barınak, giyecek ve sağlık hizmeti sağlamaktadır. Halkın her manada yanında olarak geçmişten günümüze yaşanan felaketlerde el uzatarak yaraların sarılmasını sağlamıştır.

Kızılay haftası 29 Ekim – 4 Nisan tarihleri arasında coşku ile kutlanmaktadır. İnsanlara yardımlaşmanın, birlik ve beraberlik duygularını aşılamaya çalışmaktadır. Hafta içinde kuruluşu, amacı ve çalışmaları konusunda düzenlenen seminerlerle insanlara bilgi aktarılmaktadır.

Dil, din, ırk, cinsiyet, statü, millet fark etmeksizin tüm yardıma ihtiyacı olan insanların yardımına koşmaktadır. Yardımlar dünya genelinde olup kendisine evrensel görevler biçerek yardıma ihtiyacı olan insanlara kucak açmaktadır. Dernek ve kurumlar başta olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyetlerini devam ettirir. Türk milletinin gururu olan Kızılay her geçe gün faaliyet alanlarını genişleterek hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir