10 Kasım 1938’de Ne Oldu

Türk milleti için 10 Kasım 1939 dönüm noktalarından birisi olmuştur. Ulusumuzun kurucusu ve başkomutanı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanmasıdır. Atatürk’ün ölümü ile ulusumuzda milli yas ilan edilmiştir. Her yıl düzenli olarak ulu önderimizin ölüm yıldönümü anılmaktadır. 10 Kasım ülkemiz için bir yas, Atatürk’ün yaptığı fedakarlıkların unutulmaması gerektiği gibi yapılması gerekenlerdir.

Atatürk’ün ölümü ülkemiz için büyük kayıp olmuştur. Ülkemizi bağımsızlığa ulaştıran bir liderin yanı sıra Türk milletine kucak açmıştır. Sorunları ile ilgilenerek ulusal olarak yüksekliğe ulaşmamızda önemi katkılarda bulunmuştur. Atatürk, Dolmabahçe Saray’ında 10 Kasım 1938 sabahı dokuza beş geçe gözlerini yummuştur.

Biz Türk genci olarak, Atatürk’ün bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkarak onun hedeflerinden devam etmeliyiz. Çalışmaların ve katkılarımız doğrultusunda insanlara destek sağlamamız gerekmektedir. Ülkemiz zor durumda olduğu zaman ihtiyacımız olan kudretli kan damarlarımızda akmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.