Kıskançlığın İnsan İlişkileri Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Kıskanç bir yapıya sahipseniz insanlar arasında olan ilişkileriniz zarar görecektir. Güzel bir hayatınız olabilir ama kıskançlık duygusu içinize işlediği zaman hatalar birbirlerini getirecektir. Başkalarının sahip olduğu eşya, mal mülk veya duygular kendimize istediğimiz zaman olmayacak işler olur. Bizim olmasını istememiz ile kıskançlık bu durumda başlar.

Arkadaşlık ilişkilerimizde birbirimizin sahip olduklarını diler onları istersek kıskançlık başlar. Onları sahip olduklarından dolayı çekemediğimiz zamanlar kıskançlık üzerimizde büyük bir etki yaratacaktır. Bizim yalnız kalmamıza sebep olarak başkaları ile kuracağımız diyaloglarda dahi geri kalmış oluruz. Bir kere kıskançlık gösteren kişilerin yaptıkları virüs gibi yayılıp etkisini hızlı şekilde gösterir.

Aile içersinde çocuklar arasında daha çok görülmektedir. İki kardeşten birisine alınan elbise veya sevgi gösterisinden sonra öteki kişi üzerinde olumsuz etki yaratacaktır. Kıskançlığı bu durumda başlayarak olumsuz şekilde üzerinde etki göstermiş olur. Kıskançlık insanların öfkelenmeleri ve nefret etmelerine sebep olup hiç beklenmedik davranışlarda bulunmalarına sebep olabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir