Kendime Karşı Sorumluluklarım Nelerdir

İnsanın hayatta en başta kendine karşı belli bir takım sorumlulukları vardır. Bunları yerine getirmesi düzenli hayata sahip olması ve geleceğe ulaşmasındaki yardımcıları olur. İnsan kendine karşı görevlerinin bilincinde olursa sorunları kolaylıkla aşabilir. Aradığı soruların yanıtı en başta kendisine bulacaktır.

İnsan ilk önce kendisine karşı olan sorumlulukları yerine getirerek mutlu ve huzurlu hayat sürdürebilir. Kendini sevmesi, çevresindekilere saygı duyması bunlardan bir kaçıdır. Kişi kendisine karşı sorumluluklarını bilirse daha iyi hisseder ve o derecede hareket edebilir. Toplum içinde saygı görmeyi öğrenmiş olacaktır. Kendi sorumluluklarının bilincinde olması hareketlerini sınırlamak ve onların öğrenimini kolaylaştırmaktan geçer.

Eğitim hayatımız varsa derslerimize çalışmalı, dereceli olarak çalışmalarımızı bitirmeliyiz. Derslere hazırlıklı giderek öğrenimimizi kolaylaştırmalıyız. Her insan kendisine karşı sorumlulukları olduğunu bilerek hareket eder. Eve geldiğimiz vakit ders çalışmaktan geri durmamalıyız. Biz dersimizi çalışırsak başarıya ulaşır güzel gelecek kurabiliriz. Aile sahibi olabiliriz kendi sorumluluklarımızı bilerek o denli kararlar alıp harekette edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.