Kaza Anında Hangi Numara Aranır

Trafikte dikkatsiz sürücülerin olmasından dolayı kazaya sebebiyet verebilirler. İnsanın başına ne zaman ne geleceği beli olmayacağından dolayı yolculuk yaparken kaza olabilir. Kazazede veya şahit olabilir bunların takibini yapmış olabilirsiniz. Trafik kazaları olması durumunda yardıma ihtiyacınız olduğunda bilmeniz gereken üç numara bulunmaktadır. Trafik kazası olduğunda yardımcı olabilecek devlete bağlı kuruluşlardır. Bizlere devamlı destek olup yardımcı olacaktır.

110 İtfaiye
112 Ambulans
155 Polis imdat

Böyle bir durumlarda sağlık yardımını 112 Ambulansı aramamız gerekmektedir. Yangın ve kaza olmasına yönelik 110 İtfaiye aranmalıdır. Kaza ve yaralanmalarda suçlunun tespit edilmesi ve yasal işlemler için 155 Polis imdat aranması gerekmektedir. Bize yardımcı olacak üç numarayı bilmeli, ezberlemeli ve not almalıyız.

İmdadımıza yetişecek olan itfaiye, ambulans ve polis her konuda yardımcımız olup hayata tutunmamızı sağlayacaktır. İtfaiye olmadan ambulans olursa eğer arabada sıkışanların kurtulması mümkün olmayabilir. Bunun için gerekli numaralar belli olup arayarak yardım almalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir