İstiklal Marşının Önemi Nedir Kısaca

İstiklal marşı Türk milletinin tarih boyunca yaşadığı zorlukları, zulümleri, işgalleri ve verdiği mücadeleyi anlatır. Kurtuluş savaşı dönemlerinde zorlukların üstesinden gelerek yeniden doğup şahlanarak bir millet devlet otoritesine sahip olmuştur. Türk milletinin bağımsızlığının en güzel sembollerinden birisi istiklal marşımızdır. Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılmış Türk milletine armağan edilmiştir. Kaleme alırken özenle yazmıştır. Türk milletini temsil edecek marş olduğunu bildiğinden özenerek hareket etmiştir. Vatanı temsil eden şiirimiz haline gelmiştir.

Her milletin kendine has milli marşı vardır. Marşları kendi tarihlerini ve yaşadıklarını anlatır. Saygı ile dinlenerek birlikte söylenir. Milli marş vatan, bayrak, namus demektir.

Atatürk ve arkadaşlarınız verdiği mücadele Türk milletinin bağımsızlığa ulaşmasını sağlamıştır. Atatürk için Türk milleti, bayrağı, toprağı ve istiklal marşı çok değerli olmuştur. Türk halkının kendi topraklarına bu denli bağlı olması onu her daim gururlandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.