İstiklal Marşı’nı Söylemek Size Hangi Duyguları Yaşatıyor

İstiklal Marşı, milli mücadele döneminde kaleme alınmış resmi şiirimizdir. Türk milletinin tarih boyunca yaşadığı zorlukları, çektiği çileleri, sıkıntıları anlatır. Türk milleti nasıl bir karaktere sahip en iyi şekilde tarif etmektedir. Milli marşımız bayrağımıza ve Türk milletine hitaben yazılmıştır. Marşımızın bize milli duyguları tekrar tekrar yaşatır.

İstiklal Marşı okunduğu zaman hissettiğimiz duygular; heyecan, mutluluk, kararlılık, sevinç, bağımsızlık, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevgisi, devlete bağlılık ve yüce bir ulus olmaktır. İstiklal marşı nerede okunursa okunsun yaşayacağımız duygular tarif edilemez. Bir Türk olarak göğsümüzü kabartacak bir durumdur. Olimpiyatlarda altın madalya alan sporcularımız istiklal marşımızı tüm dünyaya duyurtmaktadır. Kültürel değerlerimiz arasında yer aldığından korumak sahip çıkmak Türk genci olarak bizim görevimizdir. Milletimiz için değerli ve vazgeçilmezdir. Hafta başlangıcı ve sonlarında istiklal marşı okutularak vatanımıza bağlılığımızı tekrar tekrar yaşıyoruz.

Türk olmaktan gurur duyabileceğimiz marşımız var. Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan istiklal marşı Türk milletinin gururudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir