İnsanların Çevreye Olumsuz Etkileri Nelerdir

İnsanların Çevreye Olumsuz Etkiler Nedir, İnsanların Çevreye Etkileri Nedir her şeyden çok insanlar çevremize olumsuz yönde etki yaratmaktadır. Yaratılan etkiler yüzünden canlılar yaşamlarını kaybetmektedir.

Doğanın kirlenmesinin en büyük sebebi insan olduğunu biliyor muydunuz? Dünya ve doğa kendisini koruyacak bir güce sahip olmaktadır. Yaşanan her şeyi temizleyerek kirlilikleri önler zararlı maddeler yok edebilir. İnsanların müdahalesi ve nüfusun artışı ile birlikte artık doğanın gücü yetmediği gibi kirlilik oluşumu büyümektedir. Çevremizde oluşan kirlilikler her geçen gün daha fazla artış gözlemlenir. Bilindiği gibi çevremiz de oluşan kirlilik insanlar tarafından atılan pisliklerin birikiminden oluşmuştur.

Çevremize baktığımız zaman bilinçsiz insanların yapmadıkları kalmıyor. Kendilerini uyarsak dahi karşılığını sert sözlerle almaktayız. Burada görevler zabıta ve polis memurlarına düşmektedir. Çevremizin temiz tutulmasında herkesin sorumluluğu olmalı örneğin Avrupa ülkelerinde yerlere tükürmenin cezası vardır.

Kullanılan kalitesiz petrol ile hava kirliliğinin oluşması.
Sanayi atıklarının doğaya bırakılarak canlıları etkileyip hava, toprak, su kirliliği oluşması.
Orman yangınları ile birlikte hava kirliliğinin oluşması doğanın zarar görmesi.
Nükleer reaktör ve silahların üretimi ile birlikte çevresel felaketlere sebep olunması.
Bilinçsiz bir şekilde kullanılan tarım ilaçları ve kimyasal maddeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir