İnsanlar, Evlerinde veya Bahçelerinde Neden Bitki Yetiştirirler

İnsanlar doğanın bir parçasıdır. Yüzyıllar boyunca doğa ile iç içe yaşamışlardır. İçgüdüsel olarak evlerinde veya bahçelerinde çeşitli çiçek ve bitki türleri yetiştirirler. Bitkiler insanlara huzur ve zevk verir. Değişen duygulara göre çeşitli bitkiler yetiştirebilirler. Yetiştirdikleri bitkiler ile yakından ilgilenerek huzur bulurlar.

Bitkilerde bir canlı olduğunu unutmamak lazım. Sevgimizi ve ilgimizi göstererek bitkilerin sağlıklı büyümesini sağlayabiliriz. İnsanların merhameti ve ilgisi bitkileri çok daha sağlıklı ve güçlü hale getirir. Bakımını yaptığımız bitki ile ilgilenmezsek zaman içerisinde çürümeye başlar ve ölür. Bitkiler ile ilgilenmek manevi olarak huzur verir. Kendimize hobi olarak belirleyerek daha keyifli hal alabilir.

Bitkilere bakmak, korumak, sahip çıkmak gerekir. Doğayı korumak insanların sorumluluğunda olduğunu unutmamalıyız. Doğa kendini insanların merhametli ellerine bırakmıştır. Ne kadar iyi bakılırsa insanlara sunacağı armağanlar insanlığın geleceğini kurtarabilir. Doğada yetişen çeşitli bitki türleri birçok hastalıklarda kullanılmaktadır. Ormanlar ve bitkiler yok olursa eğer insanların ihtiyacı olan ilaç ve besin kaynakları yok olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.