İnsan Yedisinde Neyse Yetmişinde de Odur Anlamı

Alışkanlıklar küçüklükten itibaren gelir. Bunlar kolay değişmediği gibi insan yedisinde neyse yetmişinde de o olacağıdır. İnsan alışkanlıklarından kolayca kurtulacak alışkanlıklara sahip olmadığından neyin nasıl olacağını tam bilemez. Davranışlarımızı kolayca terk edemediğimizden ilerleyen yaşlarda o alışkanlıklar devam ederiz. Küçükken de büyüdüğümüzde de aynı şekilde yaşamımıza devam ettiğimizdir.

Güçlü iradeye sahip olan kişiler bazı alışkanlıklarını zaman içinde değiştirebilirler. Hayatına engel olmayan alışkanlıklar ise zaman içinde değişmeyerek yaşam sürdürülür. Biz ne kadar uğraşsak dahi annelerimiz eskiden bildiklerini yapmaya devam ederler. Eski kafalı olarak yorumladıklarımız hayatımızı olumsuz şekilde değiştirir. Aile terbiyesi alan insanlar o alışkanlıklarını korur ve asla bırakmazlar. Güzel alışkanlıklar insanların gururla taşıdıkları olur. Kötü alışkanlıkları taşıyan insanlar saygı duymadıkları gibi çevreleri tarafından dışlanmaktadırlar.

Yeni nesil güzel alışkanlıklara sahip olarak kendilerinden sonra gelen nesle taşıyabilirler. Kendimizi ve ülkemizi geliştirmenin en güzel yollarından biri olmaktadır. Alışkanlıklar insanlara sevgi ve değer taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir