İnsan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Doğduğumuz günden ölüme kadar insanlar hep yanımızda olur. Ev yaşantısından tutun sosyal yaşantıya kadar hep beraber sürdürürüz. İnsanlar bir arada olduğu müddetçe birbirleri ile sevgisini paylaşarak bağlar kurar. Birbirini sevmeyen insanlar hedeflerine ulaşmaları çok zordur. İnsanlar bir arada yaşar ancak sevgi ile devam ettirebilir.

Sevgi insanların doğasında olan duygudur, hoşgörü ve iyilikle yaklaşmak insanların birbirlerini sevmelerine olanak sağlar. İnsan kendisini tanıdığı gibi başkalarını da tanımaya açık olmalıdır. Birbirlerini seven insanlar beraberinde çevrelerine güzellik yayarlar. İnsan sevgisi ruhun ve bedenin temizlenmesidir. Üzerinden yük kalktığı gibi kendisini refah içerisinde hisseder. Ancak kendisini sevmeyen insan, başkalarını da sevemez. Sevgi bulaşıcıdır biri severse herkes birbirini sever. Severseniz eğer sevileceğinizi bilmelisiniz.

Her canlının yaratıcısı Allah’tır. Yaratılan her şeyi sevmek gerekir Allah’tan ötürü. İnsanlar birbirlerini sevdikçe zorlukları aşarlar. Bir çok insanın birbirlerine hoşgörü ile yaklaştığı takdirde tüm sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilirler. Barış tüm dünyaya hakim olur ve insanlar mutlu huzurlu şekilde yaşamlarına devam ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.