İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı

Eğitim ve öğretimi başlangıcı ilköğretim’dir. Öğrenciler eğitimin başlangıç noktası olan ilköğretim de eğitim aldıktan sonra ortaöğretim, lise eğitimi ve üniversite eğitimi alırlar.

Eğitim-öğretim döneminin başlangıcından okuma yazma öğretilerek ilk adım atılır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın radyo ve televizyonlardan yaptığı konuşma ile milyonlarca öğrenciye seslenilir. Okul hayatının önemi anlatılır, geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olacak küçükler oldukları hatırlatılır. Bugünün çocukları yarının büyükleri olacaktır.

Her okulda eğitim ve öğretimin önemini anlatan eğitimciler bulunur. Okul müdür ve öğretmenler bu konuda öğrencilere yol gösterirler. Okuma-yazma bilmenin ne denli önemli olduğu anlatılır. Yaşamımızda karşılaşacağımız konulara açıklık getirilir. Bilgiye giden yol eğitimden geçer. Eğitim hayatı boyunca başarılı, azimli ve kararlı olmamız gerektiği anlatılır. Yaşam boyu gerekli olan eğitimi ilköğretimde almaktayız. Okuma yazma yaşamımız için gerekli olan her şeyi içinde barındırır. Bilgiye giden yolda her kapıyı açan anahtardan farksızdır. Gelecek için güzel bir Türkiye için bilgiye sahip çıkmalıyız.

Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir ulusta yaşamaktayız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir