İlköğretim Haftası İle İlgili Konuşma Metni

Yeni bir eğitim-öğretim yılının içerisinde olmamız ile yaşantımız baştan sona değişecektir. Heyecan dolu ve güzel anılarla birlikte geride bıraktığımız eğitim öğretim yılında ufkumuzu genişleterek bilgilerimiz bir çınar ağacı gibi büyüyecektir. Uzun bir tatilin ardından yoğun bir çalışmayla birlikte başarılarımıza başarı katarak milletimize faydalı olabiliriz.

Okul eğitimizin temeli olmaktadır, bizi hayata hazırlayan değerleri mekteplerde kazanırız. Bilgi insanların ufkunu geliştirerek dünyaya bakış açısını değiştirir. Bizde eğitimin değerini bilerek dünyanın görünüşü değiştirmemiz mümkündür.

Yıllar sonra hepimiz belirli noktalardan sonra hayallerimizi gerçekleştireceğiz. Avukat, doktor, polis, öğretmen gibi meslekler hayatımız olacak. Ülkemizin ve milletimizin çıkarları doğrultusunda vatanımıza hizmet edeceğiz. Siz öğrenciler geleceğin aydınlık yüzü olacağınızı asla unutmayınız. Yükseleceksiniz ve göklere kadar ulaşacaksınız. Sizde özgürlüğünüz sayesinde en yükseklerde kendinize yer sahibi olabilirsiniz.

Başarının peşinden gitmek istiyorsanız ona istediklerini veriniz. İyi dinleyin, ödevlerinizi yapın, derslerinize çalışın ve öğrenmek için heveslenin. Bugün oyunlar sizin hayatınızı kurtarmayacak ama siz birlikte istediğiniz noktalara ulaşabilirsiniz. Çağdaş uygarlıklar seviyesine Türk milleti siz geleceğin ışıltıları olarak taşıyacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir