İletişim İle İlgili Atasözleri ve Anlamları

İletişim İle İlgili Atasözleri, İletişim Atasözleri ve Anlamı her canlı için önemli olup dinlemeden karar verilmemeli bizlere söylenecek veya söyleyeceğimiz şeyler hayatımızda bir çok şeyi değiştirebilir.

Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır
Sözün gücünü anlatmaktadır, tatlı bir dille kişiyi kırmadan hoşuna giden gönül alıcı konuşulması insanların korumalarını indirmelerini sağlayarak yardımcı olurlar. Konuşmanız tatlı olduğu sürece karşınızdaki kişinin gönlünü alarak ona yardımcı olabilirsiniz.

Dilin Cismi Küçük, Cürmü Büyük
Dilimiz küçük olsa dahi onu kullanarak çok büyük işlere imza atabiliriz. Yapılan işler dilimizle olmaktadır insanların yaptığı hatalarını önleyebilir milyonlarca insana dahi yol verebiliriz.

İnsanlar Konuşa Konuşa Hayvanlar Koklaşa Koklaşa Anlaşır
İnsanların birbirleri ile iletişimini konuşarak halledebilirler sorunlar kavga veya başka türlü çözülmemelidir. Hayvanlar konuşamadıklarından dolayı koklaşarak birbirleri ile iletişim kurarak anlaşmaktadır.

Baş Dille Tartılır
Kişiler her ne kadar akıllı olsa dahi düşüncelerini doğru şekilde yansıtamadıkları zaman pek faydasını görmezler. Diliniz kuvvetli olduğu sürece aklınızda o kadar kuvvetli olmaktadır. Konuşmalarınız tutarlı ve ölçülmüş bir şekilde yansıtılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir