Dünyada Yaşanan Kötülüklerin Sebepleri Nelerdir Kompozisyon

Dünyada Yaşanan Kötülüklerin Sebepleri Yazı, Dünyada Yaşanan Kötülüklerin Sebepleri İle İlgili Kompozisyon hayatımız boyunca kötülüklere karşı mücadele veririz ama elimizden gelenlerin yetersiz kaldığı zaman kötülükler hakim olur.

Dünya üzerinde her dakika kötülükler yaşanıp artmaktadır. İnsanların dünya malına olan sevdaları en temel sebebi olmaktadır. Nefislerini kontrol edemediklerinden dolayı zengin olup varlık içinde yaşamak isterler. Oysa kötülükler insanların gelecekte yaşayacaklarından koruyamaz. Masum insanlarının hayatlarını kaybetmeleri onlara verdiğiniz zararlar başka bir zaman geri dönecektir.

Yaşanan sıkıntılı zamanlarda insanların duyarsız olup birbirlerine yardım etmemesi de ön planda olmaktadır. Yaşanacak acılar ilk olarak insanların tohumlarından ortaya çıkmaktadır. Bencillik ile birlikte başkalarının yaşayacaklarını hiç umursamayarak onları kötülüklerin içine daha çok iterek etkilenmelerine sebep olmaktadır. Arzularına hakim olamayarak daha fazlasını isterler. Vicdanlarının sesini dinlemezler bunlarda yaptığı kötülüklerin iyi bir şey olduğunu onlara gösterdiğini düşünürler.

Hayatımızda yaptıklarımız mutlaka bir gün karşımıza çıkar. İnsanlar kötü olarak doğmazlar onları kötü yapan yaşadıkları dönemin etkileri olmaktadır. Çevresinde bir çok etkiler onların daha acımasız duygusuz ve zarar verici olmalarına sebep olur. Aile tarafından güzellikler öğretilmediğinde gördükleri şiddet ve yaşam zorlukları insanların kolay yoldan haklarını almaya gitmeleridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir