Hayvanları ve Bitkileri Korumak İçin Neler Yapabiliriz

Canlı türlerini korumak için elimizden gelenleri yapmamız gerekmektedir. Doğadaki ekosistemin devamını sağlamak için hayvanlara ve bitkilere ihtiyacımız vardır. İki canlı türünün bir parçası olduğunu asla unutmamamız gerekir. Biz bunu korumakla yükümlü kişiler olduğumuzu daima bilmeliyiz.

Canlı türlerini korumak için fazlasıyla bir şeyler yapabiliriz. En başta onların doğal yaşam alanlarına zarar verilmemeli. Yuvalarından kovulan canlılar daha sonraki yaşam alanlarına uyum sağlayamadığından dolayı hastalanarak ölürler. Ormanlık alanlar bitkilerin yaşam merkezleri olduğundan dolayı buralarda kesilmemeli ve yangınlara sebebiyet vermemeliyiz.

Hayvanlar tekrardan büyüyüp gelişmeleri için avlanmaya ihtiyaç duyarlar. Bunun için kendisinden daha güçsüz olan canlıları avlar. Otobur canlılar bitkilerle beslenerek etobur canlıların avları oluyorlar.

Toprak alanlara basmamalı buraya bastığımız zaman zarar geleceğini daima bilmeliyiz. Çimleri koruyarak yayalar için yapılan yollar kullanılması gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir