Hayalsiz İnsan Kanatsız Kuşa Benzer Anlamı

Hayallerimiz ulaşmamız gereken birer hedef gibidir. Kuşların sıcak bölgelere göç etmek için kanat çırpmalarına benzetilir. Duygularımızın bizi hayallerimize götüren kanatlar olarak görmeliyiz. İstek ve arzular insanın kanat çırpmasıdır. İnsanlara sorulduğunda farklı hayallere sahip olduğunu görebilirsiniz.

Hayalsiz insanlar kanatsız kuşlara benzetilir. Kanatları olmayan kuşun uçarak bir yere varamayacağını anlatır. Hayal kurarak hayallerimize doğru kanat çırparız. İnsanların hayattan çeşitli beklentileri olmaktadır. Yaşamlarını inançları doğrultusunda belirleyerek hedeflere doğru hareket ederler. Hayallerini gerçekleştirmek için çaba sarf ederek yol alırlar. İnsanlar uçamaz ancak çalışarak emek vererek çeşitli yerlere ulaşmaları mümkündür. Hayal kurmak insanı ulaşacağı hedefe doğru yakınlaştırır. Kendisi için bir amaç varılacak hedef olarak gördüğü yerde olması da mümkündür.

Hayallerinden uzak olan insanlar yeni şeyler keşfedemez olduğu yerde sayar. Amacı olmadan ne kendisine ne de başkasına faydası dokunur. Hayal kurmak istiyorsa eğer maddi ve manevi olarak çaba göstermesi gerekir. Hedefine varmak için mücadele etmelidir. Kuşlarda hayallerine ulaşmak için kanat çırparak yol alırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.