Hayalinizdeki Ülkeyi Kısaca Yazınız

Ülke toprakları içerisinde barış, huzur ve esenliği olduğu bir ülke. Ekonomik anlamda ülkenin kalkındığı, halkın refah içerisinde yaşadığı topraklar üzerinde yaşamak güzel olurdu. Adalet sistemi herkese eşit olduğu, suçluların toplumdan arındırılarak güven duygusunun yayıldığı topraklar olacak. İnsanlar birbirine karşı hoşgörülü davranarak kimse kimseyi kırmadığı ülke olmalı. Sokağa çıktığın zaman herkes birbirini güler yüzle karşılamalı. Yardımseverlik hat safhada olduğu yer olmalı.

Toplumsal sorunların çözüldüğü, sosyal faaliyetlerin arttırıldığı, dünya toplumuna örnek olan bir ülkede yaşanırdı. İnsanlar birbirine destek olduğu sürece sorunların aşılması da kolaylaşır. Fakir insanlara yardım edilerek beslenme, giyinme, barınma ihtiyaçları karşılanmalı. Toplumsal sorunlar bir bir tespit edilerek çözüme ulaştırılmalı. Ayrımcılığın olmadığı insanlara yardım edildiği bir ülkede yaşamayı çok isterdim.

Hayalimdeki ülke yardımseverlik konusunda ülkemize benzese de birçok konuda ülkemizden çok uzak. Temenni ederim ki ülkemizde kısa zamanda hayalimdeki ülkeye dönüşür. Huzurun, mutluluğun, refahın olduğu ülke de kim yaşamaz istemez ki. İnsanların hoşgörülü olması, devlet ve halk ilişkisinin olduğu bir ülke olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.