Aile ve Akrabalık İlişkileri Nasıl Olmalı

Türk toplumunun geçmişten günümüze gelen örf ve adetlerinden biri aile ve akraba ilişkileridir. Misafirperver ve yardımseverliği ile bilinen Türk milleti aile ve akrabalık ilişkilerine önem verir. Aile kurmak için bir araya gelen çiftlere destek olurlar. Maddi ve manevi destek sunarak aile kurmalarındaki en büyük destekçileridir. Kız isteme geleneği ile aile büyükleri araya girerek çiftin mutluluğuna vesile olurlar. Evlenip nesillerinin devam ettirmelerinde yardımcı konumda olurlar. Aile ve akrabalar devreye girerek her türlü desteği gençlere sunarlar.

Aileden birinin yardıma ihtiyacı olduğunda ilk yardım aile ve akrabalardan gelir. Akrabalar birbirine destek olur, maddi ve manevi yardımda bulunurlar. Zorda kalan akraba fertlerine yardım eli de uzanır. Akrabalar her anlamda birbirine destek olur, birbirleri ile görüşerek destek sağlarlar.

Aile: Evlilik ve kan bağıyla birbirine bağlı olan karı, koca ve çocuklardan oluşmaktadır.

Akraba: Birbirine kan bağı ile bağlı olan bireylerden oluşmaktadır.

Aile ve akrabalık ilişkilerinde sevgi ve saygı önemlidir. Birbirine destek olmalılar, yardımlaşma üst safha da yaşanmalıdır. Zor durumda olan kişiye akrabalar yardım ederek refaha ulaşmasını sağlar. Akrabalar aile içinden sayılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir