Hava Su ve Toprağın Yaşam için Önemini Anlatan Bir Metin

Doğadaki tüm canlıların yaşamı için hava, su ve toprak vazgeçilmezdir. Canlı yaşamının gereklilikleri olan her şeyi korumak ve sahip çıkmak gerekir.

Çevreye atılan atıklar toprağımızı kirleterek verimsizleşmesin ve zehirlenmesine neden olur. Toprağımızın kendinizi tekrar temizlemesi binlerce yıl almaktadır. Çevreye atılan pil dört metre toprağı yok eder. Pillerimize ayrı atık kutularına atarak doğaya karışmasını önleyebiliriz. Canlılar susuz, havasız ve toprak olmadan yaşayamazlar. Hiçbir zaman vazgeçemeyeceğimiz hava, su ve toprak varlığımızın en temel sebebidir. Temiz kullanılması, tasarruf edilmesi olmazsa olmazlarımızdandır.

Canlılar yaşamsal olarak suya ihtiyaç duyarlar. Vücudumuzun ¾ su olduğunu düşünürsek eğer günlük 2,5 litre suya ihtiyaç duyarız. Temiz su kaynağı bulamadığımız takdirde hastalanır kısa zamanda ölürüz.

Hava olmadan nefes alamayız ve vücudumuzun fonksiyonları görevini yerine getiremez. Nefessiz bir dakika dahi dayanmamız çok zordur. Temiz hava olmadığında hastalanır kısa sürede ölürüz.

Toprak olmadan insanlar ekip biçemezler beslenme ihtiyaçlarını karşılayacakları meyve ve sebzelere ulaşamazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir